Regulamin

REGULAMIN ORNONTOWICKIEJ LIGI ORLIKA !

I. Przepisy ogólne

1.Organizatorem rozgrywek Ligi Orlika 2017r. (w dalszej części niniejszego Regulaminu „rozgrywek”) jest firma Merc-Lux oraz Zakład Gospodarki Zasobami Gminnymi w Ornontowicach.

2.Miejscem rozgrywek jest kompleks sportowy Orlik w Ornontowicach przy ul. Okrężnej.

3. Każda drużyna uczestniczy w zawodach dobrowolnie, na własną odpowiedzialność. Organizator nie ubezpiecza uczestników.

4. Mecze odbywają się w środy w godzinach 18-22.

II. Warunki uczestnictwa

1.Każda drużyna przed rozpoczęciem rozgrywek musi uiścić opłatę startową w wysokości ustalonej przed rozpoczęciem zapisów do danego sezonu.

2.Jedna drużyna może zgłosić maksymalnie 18 zawodników.

3. Zmian zawodników można dokonywać tylko i wyłącznie w okresie między 7 a 8 kolejką (półmetek rozgrywek). W tym czasie może zamienić dwóch zawodników w drużynie lub odpowiednio dopisać do składu dwóch zawodników, jeśli drużyna nie zgłosiła 20 zawodników.

4. W jednej drużynie może wystąpić 2 zawodników drużyny ligi Okręgowej LUB 1 zawodnik drużyny 4 ligowej. Za takiego zawodnika uważa się osobę, która w 4 lidze rozegrała minutę. Do czasu, kiedy w/w zawodnik, jest w kadrze takiego zespołu ale nie gra, jest traktowany jako uprawniony (niezrzeszony). Zawodnicy z A, B i C klasy – traktowani są jako amatorzy. (niezrzeszeni) Dopuszcza się do gry w Lidze Orlika Zawodników z 2 ligi Futsalu. Zawodnicy od 3 ligi do Ekstraklasy nie są dopuszczeni do udziału w rozgrywkach, podobnie jak zawodnicy najwyższej klasy rozgrywkowej futsalu oraz 1 Ligi.

5. Juniorzy i trampkarze grający w klubach nie są traktowani jako zawodnicy zrzeszeni. Wyjątek stanowi sytuacja, w której taki zawodnik jest zgłoszony do rozgrywek seniorskich. Wtedy traktuje się go odpowiednio do przepisów wymienionych w punkcie 4.

6. Kapitanowie do dnia rozpoczęcia sezonu zobowiązani są dostarczyć Organizatorowi „KWESTIONARIUSZ REJESTRACYJNY”. Na liście startowej należy wpisać: dane kapitana i jego zastępcy (włącznie z numerem telefonu i mailem), nazwę drużyny, imiona i nazwiska zawodników, oraz potwierdzenie zgody na przetwarzanie danych zawartych w formularzu oraz wizerunków zawodników dla celów promocji ligi. Organizator na stronie internetowej zobowiązany jest do zamieszczenia numerów telefonów od kapitanów wszystkich drużyn. Zgłoszenia listy należy dokonać na mail: wienckq@gmail.

7. Każdy zawodnik zobowiązany jest posiadać przy sobie dokument potwierdzający tożsamość. Organizator może w każdej chwili zażądać przedłożenie dokumentu tożsamości przez zawodników danej drużyny. O przedłożenie dokumentów tożsamości może prosić także dana drużyna.

8. W przypadku, gdy zawodnik nie posiada dokumentu tożsamości, o jego autentyczności może zaświadczyć Sędzia lub Organizator (tylko i wyłącznie).

9. Listy można sprawdzać przed lub w przerwie meczu oraz w trakcie trwania drugiej połowy.

10. W przypadku, gdy w meczu bierze udział zawodnik nieuprawniony, mecz zostaje przerwany a wynik zostanie zweryfikowany jako 0:5.

11.Zawodnik, który jest pod wpływem alkoholu i bierze udział w spotkaniu zostaje wykluczony z dalszych rozgrywek. Sędzia może nie dopuścić do meczu zawodnika, który sprawia wrażenie nietrzeźwego. Ostateczne zdanie w tej kwestii ma Sędzia.

12. Przetwarzanie danych osobowych:

Każda z osób która zgłasza chęć uczestnictwa w Ornontowickiej Lidze Orlika potwierdza na kwestionariuszu zgłoszeniowym zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w dokumentach aplikacyjnych przez MERC-LUX Dariusz Rzymski, 43-178 Ornontowice ul. Zwycięstwa 62 w celu prawidłowego prowadzenia rozgrywek.

a) administratorem danych osobowych przetwarzanych w ramach procesu rekrutacji jest MERC-LUX Dariusz Rzymski, 43-178 Ornontowice ul. Zwycięstwa 62,

b) kontakt z inspektorem ochrony danych jest możliwy pod adresem:
MERC-LUX Dariusz Rzymski, 43-178 Ornontowice ul. Zwycięstwa 62,

c) dane osobowe kandydatów będą przetwarzane w celu przeprowadzenia obecnego procesu rekrutacyjnego lub w kolejnych naborach kandydatów na pracowników MERC-LUX Dariusz Rzymski, 43-178 Ornontowice ul. Zwycięstwa 62, na podstawie wyrażonej zgody (art. 6 ust. 1 lit. a RODO). Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem,

d) odbiorcą Państwa danych może być podmiot działający na zlecenie administratora danych, tj. sponsorów ligi:
- HOLUJEMY24 SYMEON RZYMSKI,43-178 Ornontowice, Zwycięstwa 62,
- Calvados - Dom Przyjęć Okolicznościowych, 43-178 Ornontowice, Zwycięstwa 33,
- Ekspresowa Komunikacja Drogowa Sp. z o.o., 44-178 Przyszowice, ul. Makoszowska 4B,
- "GOLD DESIGN" Adam Kowalski, 44-178 Przyszowice, ul. Makoszowska 26,
oraz partnera medialnego:
- Certe – Paweł Bilko, 43-178 Ornontowice ul. Zwycięstwa 136;

e) dane zgromadzone w procesie rejestracji będą przechowywane przez okres nie dłuższy niż do 31.12.2019 r.,

f) osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo dostępu do swoich danych osobowych, żądania ich sprostowania lub usunięcia. Wniesienie żądania usunięcia danych jest równoznaczne z rezygnacją z udziału Ornontowickiej Lidze Orlika Ponadto przysługuje jej prawo do żądania ograniczenia przetwarzania w przypadkach określonych w art. 18 RODO.

g) osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych na niezgodne z prawem przetwarzanie jej danych osobowych.

h) podanie danych zawartych w dokumentach rekrutacyjnych nie jest obowiązkowe, jednak jest warunkiem umożliwiającym ubieganie się o dopuszczenie do udziału w rozgrywkach Ornontowickiej Ligi Orlika.

III . Zasady gry

1.Na boisku występuje 6 zawodników (5+bramkarz).

2.Mecz trwa 2 x 25 minut z przerwą 2 - minutową.

3.Obowiązują przepisy do gry w piłkę nożną.

4.Podczas gry nie uwzględnia się przepisu o spalonym.

5. Aby mecz mógł się odbyć, drużyna musi składać się z minimum 5 zawodników. Jeśli w wyniku czerwonych kartek drużyna zostanie zdekompletowana do 4 zawodników ( 2 czerwone kartki) spotkanie takie kończy się walkowerem.

6. W przypadku, gdy drużyna oddaje 3 mecze walkowerem, zostaje ona wykluczona z rozgrywek.

7. O kolejności w tabeli decyduje: ilość zdobytych punktów, wynik meczu bezpośredniego, stosunek bramek, ilość bramek strzelonych.

8. Sędzia może ukarać zawodnika podczas meczu czerwoną lub żółtą kartką.

9. Zawodnik ukarany 3 żółtymi kartkami pauzuje w kolejnym meczu.

10. Zawodnik ukarany czerwoną kartką pauzuje w dwóch spotkaniach lub więcej a decyzję o tym podejmuje Sędzia wraz z Organizatorem.

11. W przypadku, gdy zawodnik ma na koncie 2 żółte kartki a w meczu dostaje żółtą kartkę a potem od razu czerwoną (nie na skutek otrzymania żółtej kartki, ale na skutek np. akcji ratunkowej) to pauzuje w 2 meczach. W przypadku otrzymania 2 żółtych kartek (przy 2 żółtych kartkach na koncie) zawodnik pauzuje 1 mecz a po nim ma na koncie jedną żółtą kartkę.

12. W sytuacji, w której zawodnik dopuszcza się bójki zostaje wykluczony z rozgrywek do końca ich trwania.

13. Jeżeli w danym meczu gra nieuprawniony zawodnik lub wejdzie na plac gry nawet na 1 sekundę, to wynik zostaje zweryfikowany na niekorzyść drużyny 5-0 walkower, a mecz zostaje automatycznie przerwany.

14.Jeżeli drużyna nie stawi się na zawody to druga drużyna może rozegrać sobie mecz kontrolny między sobą, nie dłużej jednak jak 40 minut.

15. Wszelkie sytuacja sporne nieujęte Regulaminem są rozpatrywane przez Sędziego oraz Organizatora. Załącznik do Regulaminu stanowi Regulamin Dyscyplinarny, który reguluje kwestie kar itp.

16. Skutkiem otrzymania żółtej kartki jest zejście zawodnika z boiska na dwie minuty. Po straconym golu lub upływie 2 minut zawodnik może wejść na boisko. Przy drugiej żółtej kartce zawodnik otrzymuje czerwoną kartkę, a drużyna gra do końca meczu w osłabieniu.

IV Sprawy porządkowo – organizacyjne

1.Po każdym spotkaniu kapitan jest zobowiązany do kontroli zapisu strzelców i kartek w swojej drużynie. Kapitan ma czas na tą czynność do chwili rozpoczęcia kolejnego meczu. Po tym czasie to, co zostaje zapisane przez Sędziego jest niepodważalne.

2. Drużyny grające w danym meczu są odpowiedzialne za piłki. Po wybiciu piłki za ogrodzenie po piłkę udaje się drużyna, która gra na połowie boiska bliższej szatniom. Jeśli ta drużyna nie ma rezerwy to za piłkę odpowiedzialni są zawodnicy drużyny przeciwnej.

3. Jeśli po meczu będzie brakować piłki do gry to obie drużyny zostaną ukarane finansowo kwotą 50 zł od drużyny.

4. Organizator zapewnia na czas trwania rozgrywek piłki oraz narzutki.

6. Drużyny z miejsc 1 - 3 zostaną nagrodzone pamiątkowymi pucharami i medalami.

7. Nagrodę FAIR PLAY przewidziano dla drużyny, która otrzyma najmniej kartek w całym sezonie.

8. Nagrody indywidualne przewidziano dla najlepszego bramkarza, strzelca oraz dla najlepszego zawodnika.

9.Wszelkie inne kwestie rozstrzyga Organizator.